Lubuski Związek Piłki Nożnej Podokręg Żagań - strona nieoficjalna

Brak aktywnych ankiet.

Podsumowanie jesieni

• autor: ozpnzagan, 2016-02-22 19:19

Podokręg Żagań w sezonie 2015/16 prowadzi rozgrywki piłkarskie w pięciu kategoriach wiekowych, czyli Kl. „B”  12 drużyn oraz cztery grupy młodzieżowe juniorzy starsi - 5 drużyn, juniorzy młodsi - 8 drużyn oraz orlików i żaków.

W kl. „B” według terminarza miało być rozegranych 66 spotkań. Rozegrano jednak 65,  na mecz do Czarnych Drągowina nie dojechał zespół Victorii Siecieborzyce. Jedno spotkanie  Husarią Niegosławice – Garbarnia Leszno Górne zweryfikowano jako walkower na korzyść Husarii N ,  w drużynie Garbarni L. G grali nieupoważnieni zawodnicy.

W lidze juniorów starszych zaplanowanych terminarzem było 20 spotkań,  jednak w połowie rozgrywek z dalszych gier wycofał się zespół Garbarni Leszno Górne.

W lidze juniorów młodszych zaplanowanych terminarzem było 28 spotkań rozegrano 25 spotkań. W trzech spotkaniach  Garbarni Leszno G – Unia Kunice, Unia Kunice - Motor Koło oraz Garbarni Leszno G - Motor Koło drużyny gości nie przybyły  na mecze oddając spotkania walkowerem. Jedno spotkanie Unia K- Husaria N zweryfikowano jako walkower dla Husarii N ponieważ w drużynie gospodarzy grali nieuprawnieni zawodnicy.

Zespoły Orlików i Żaków rozegrały po cztery turnieje.

W Kl. „B” w 65 rozegranych spotkaniach w dziewięciu drużyny dzieliły się punktami. Po dwa remisy w rozgrywkach zaliczyło 7 zespołów. We wszystkich spotkaniach zdobyto łącznie 359 +6 za dwa walkowery co daje 5,6 bramki  na jedno spotkanie.

Najwięcej bramek zdobyli zawodnicy Kwisy Trzebów 58 przed Czarnymi Drągowina 51 (w tym 3 za walkower) oraz Płomień Czerna 43. Najmniej zdobyli zawodnicy Husarii Niegosławice i Viktorii Siecieborzyce po 13 i Garbarni Leszno Górne 16. Najwięcej straconych na swym koncie ma drużyny Garbarni L G - 61,  Viktorii Siecieborzyce -46 oraz Husarii Niegosławice -41. Najmniej bramek straciły zespoły Czarni Drągowina -11, Płomień Czerna -14 i Kwisy Trzebów- 15.

Najwięcej strzelców bramek w zespole posiadają Czarni Drągowina- 14 najmniej Husaria Niegosławice  i Raptus Dzikowice po -7.

Klasyfikacja króla strzelców  po I rundzie:

Urbaniak Rafał  -25 bramek, Moczała Patryk -14 obaj z  Kwisy Trzebów oraz

Wróblewski Radosław -14 - UKS Witków

Dyscyplina: ukarano- 177 zawodników żółtymi kartkami oraz -10 czerwonymi. Najwięcej żółtych kartek "zainkasowali" zawodnicy Raptusa Dzikowice -27 (12 zawodników.), Czarnych Przybymierz -22 (11 zaw.) oraz Piast Wichów -20 (10 zaw.). Najmniej Płomień Czerna- 7 (7 zaw.), Husarii Niegosławice- 8 (8 zaw.) oraz Zorza Brzeźnica -8 (6 zaw.).

Niechlubny ranking żółtych kartek :

Sługocki Piotr Czarni Przybymierz -5

Frąckowiak Bartosz Czarni Drągowina -4

Hamera Michał LKP Stypułów -4

Gabiga Konrad LKP Stypułów -4

Chudzik Mateusz Raptus Dzikowice -4

Czerwonymi kartkami ukarano -10 zawodników z 6 klubów,  trzech z  LKP Stypułów i po dwóch z Piasta Wichów i Raptusa Dzikowice

Po I rundzie w poszczególnych klasach rozgrywkowych w tabeli prowadzą:

Kl. „B”

1. Czarni Drągowina     33 pkt.  51-11

2. Płomień Czerna         25 pkt.  43-14

3. Piast Wichów            23 pkt.  27-22

- Junior Starszy

1. Piast Iłowa                       19 pkt.  26-15

2.  Stal Jasień            17 pkt.  18-7

Juniorzy Młodsi

1. Czarni Jelenin                  18 pkt.  60-8

2. Garbarnia L G           15 pkt.  28-10

Orlik   Piast Iłowa

Żak     Akademia Piłkarska Falubaz Żagań

autor: ~Rafał Urbański 2016-03-20 22:43:45

avatar strzelec B-klasy żagań co ma 25 bramek to Urbański Rafał a nie " Urbaniak" zle napisane nazwisko

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Eliminacje turnieju OZPN w Szprotawie, finał w Tomaszowie!
Ładowanie...